تبلیغات
آذرخش کربلا - مطالب دی 1390
پایگاه شخصی حاج سیدمحمدحسین سیداخلاقی
 
موضوعات
لینک دوستان
نویسندگان
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

هیئت روضه الحسین(ع)ماسال
 
باید وثیقه بگذاریم

آیت‌الله حاج شیخ محی‌الدین حائری شیرازی:

برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باید وثیقه گذاشت 

پیوند مهدویت و سوره یوسف

کسانی که مایلند در مورد ظهور حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بیشتر اندیشه کنند، بسیار مناسب است که سوره یوسف را مطالعه و در نکات آن دقت نمایند.

در این سوره اشاره‌های فراوانی وجود دارد که می‌توان با تأمل بیشتر بسیاری از مباحث مربوط به مهدویت و ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را از آن به‌دست آورد. به عنوان مثال ظلم و جفای برادران حضرت یوسف به ایشان و برادرش را می‌توان به جفای امت به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و اهل بیت پیامبر تشبیه نمود، زیرا بعضی چنین می‌گویند که اهل بیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مگر چه ویژگی دارند که در نزد خدای متعال و رسول گرامی‌اش از دیگران محبوب‌تر هستند؟

اما باید دانست که تمام افعال خداوند، حکیمانه است و دلیل محبت ویژه خدا به این خاندان هم از روی آگاهی به صفات ممتاز آنهاست، درست مثل حضرت یعقوب علیه السلام که در یوسف علیه السلام چیزی را می‌دید که در پسران دیگرش نبود و به همین دلیل او را بیشتر دوست می‌داشت، ولی برادران حضرت یوسف این را درک نمی‌کردند و جاهلانه می‌گفتند: « لَیوسُفُ وَأَخُوهُ أَحَبُّ إِلَى أَبِینَا مِنَّا وَنَحْنُ عُصْبَةٌ؛[i][1] یوسف و برادرش نزد پدر، از ما محبوب‌ترند؛ در حالى که ما گروه نیرومندى هستیم! مسلّماً پدر ما، در گمراهى آشکارى است!» و شگفت آن‌که به‌قدری در این امر افراط کردند که پیامبر زمان خود را گمراه دانسته و اظهار داشتند: «إِنَّ أَبَانَا لَفِی ضَلاَلٍ مُّبِینٍ؛[ii][2] پدر ما در گمراهى آشکارى است!» این نادانی به همین جا ختم نشد و ایشان به جای اصلاح اخلاق و رفتارخود، برای این‌که در نزد پدر، آبرویی بیابند، کمر به قتل حضرت یوسف بستند و گفتند: «اقْتُلُواْ یوسُفَ أَوِ اطْرَحُوهُ أَرْضًا یخْلُ لَكُمْ وَجْهُ أَبِیكُمْ ؛[iii][3] یوسف را بکشید؛ یا او را به سرزمین دوردستى بیفکنید؛ تا توجه پدر، فقط به شما باشد».

بقیه در ادامه مطلب
ادامه مطلب
نویسنده : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
تاریخ :سه شنبه 27 دی 1390
دلنوشته ها
مداحی خودم در دهه دوم محرم الحرام 1390
نفس بده که نفس زیر این علم بزنم            نفس بده که فقط از حسین دم بزنم

مداحی خودم در دهه دوم محـــرم الحــــــــرام 1390
هیئت جوانان عاشورایی رزمندگان اسلام شهرستان ماسالبرای دریافت در سایز اصلی روی عکس کلیک کنید


سید اخلاقی   ( واحد )                  
دریافت

سید اخلاقی   ( شور )                  دریافت

سید اخلاقی   ( شور)                   
دریافت

نویسنده : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
تاریخ :چهارشنبه 21 دی 1390
دلنوشته ها
خشت اول چون نهد معمار،کج ...

این ماجرا کاملا واقعی است. اما قبلش یه آیه براتون بگم: «وَ تَرى‏ کَثیراً مِنْهُمْ یُسارِعُونَ فِی الْإِثْمِ وَ الْعُدْوانِ وَ أَکْلِهِمُ السُّحْتَ لَبِئْسَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ » مائده-62 

هرزه«و بسیاری از آنها را می بینی که در گناه و دشمنی و خوردن مال حرام ،شتاب می کنند.(پس) یقینا بد است آنچه انجام می دهند.» 

سالهای قبل یه خانواده که رابطه ی دور فامیلی هم باهامون داشتن، همسایه مون بودن.(البته الان هم هستند).این خانواده چندتا دختر و دو تا پسر داشتند.به مرور این بچه ها بزرگ شدن و بزرگترین بچه شون که دختر هم بود با یه بنده خدایی ازدواج کرد. 

بعد از یه مدت که از ازدواجشون گذشت،معلوم نبود چطور شده که گفتن،دختره شوهر و سه تا بچه شو رها کرده و رفته به یکی از شهرهای مجاور و اونجا خودفروشی میکنه. 

به هر حال، راست یا دروغ، این حرف همه جا پیچیده بود. تا اینکه توی این خانواده(که همسایه ما هستند) یه نقشه ی شوم برای این دختر ،کشیده میشه(یا توسط همشون یا یکیشون).
بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
نویسنده : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
تاریخ :دوشنبه 19 دی 1390
نظرات
خورشید پشت ابر

 ابرها همیشه قشنگـــنـد، اما تا وقتی که به راه خود می روند.

من، تلاقیِ راهِ ابر و ،آفتاب را دوست ندارم.

آخرآفتاب، جذبه ای از نگاهِ پُر مهرِ حضرتِ خورشید است.

خدا کند هیچ ابری، حتی برای لحظه ای از ما دریغش نکند.

 

سلام ای اتفاق روشن پشت ابر!

ای آمدنت مثلِ روز روشن!

چه می کنی با حرف ناشنوی هامان؟

اینجا که غربت بیکرانه ایست...از پنجره یِ نگاه ، خوب نظاره کنی می بینی هـــــمـــه چیز رنگِ تکرار گرفته است، حتی ورودِ زمستان از جاده یِ تاولزده یِ فصل ها.

بگو...بگو چگونه بی تو، یلدایِ بلندِ فراقت را سحر کنیم؟

اصلا بگو چگونه بی تو تاب بیاوریم؟ نه یک عمر، که یک نفس را!

آخر صبرِ ساعت  و تقویممان تمام شده است.

 نازنین!

با خبری که شعله ی عشقت، اسپندِ رویِ آتشمان کرده ست؟!

نه، گلایه نمی کنیم! چراکه سوختن و خاکستر شدن از داغ فراق، آن هم برایِ تو، طعم شیرنی دارد که نپرس.

اما من، همه یِ حسرتم این است: لحظه لحظه یِ نگاهت را میانِ تمامِ هفته ها قسمت کردمُ چیزی برایِ خودم باقی نگذاشتم؛ جز سکوتِ ترک خورده یِ تمامِ تنهایی ها.

برای همین است خـــــیــــلی زود دلتنگت می شوم و بهانه ات می گیرم.

هِـــی به پایِ دلم، بذرِ حوصله می ریزم....

هِـــی سَرِ چشم هایم را گرم می کنم....

هِـــی به خودم امید می دهم، نگران نباش می آید....

با این همه، کم می آورم آقا! راستش، حریف خودم نمی شوم!

دنبال کسی می گردم تا در اعماق عدالتش، دل به دریا بزنم.....دنبالِ تو.

و حالا من، رو به رویِ همین دلتنگی ها و استغاثه ها، بلـــــند بلــــــند التماست می کنم:

که ای خواهش تمام ناشدنیِ تاریخ!

ای قبله ی ِ دقایق!

ای صاحبِ زمان و زمین!

تو را به خدا برگرد...ما صبر زینب(س) نداریم.

باور کن، این اشک ها برایِ دیدنت لحظه شماری می کنند.

دل تویِ دلشان نیست ، تا فردایی زِ شوقِ آمدنت، از مردمک سرزمینِ چشم ها، رو به  آستانت، سُر بخورند.

فقط...فقط خدا کند زودتر دعاهامان بر گلدسته یِ اجابت بنشیند؛ پیش از انکه تمــــام شویم...

این ارادتِ ناچیزِ ما را بپذیر که اشتیاقِ ما به سویِ تو همیشگــــیـست. اگر خدا بخواهد.

منبع : یوم الفرج


نویسنده : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
تاریخ :دوشنبه 12 دی 1390
دلنوشته ها
خطر بهاییت

خطر انحراف اعتقادی در کشور جدی است

 حجت الاسلام سید علی رضا تراشیون، مدیر کل فرق و مذاهب حوزه علمیه قم با جدی توصیف کردن خطر انحراف اعتقادی در کشور، گفت: بهائیت توسط علی محمد باب که خود را رکن رابع و واسطه فیض ازلی معرفی کرد، شکل گرفت. 

 بهائیت معتقد است که پس از خدا، پیامبر و امام معصوم، چون ارتباط با امام زمان(عج) به طور مستقیم ممکن نیست، باید انسان کاملی برای ارتباط با امام زمان وجود داشته باشد و علی محمد باب همین رکن رابع بوده است.

این کارشناس فرق و مذاهب با اشاره به تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) برای متلاشی کردن شبکه ترویج بهایئت در کشور، اعلام کرد: فرقه بهائیت در ایران فعالیت مخفی دارد و عمدتاً از روش تبلیغی چهره به چهره استفاده می کند.

وی، سیاست اصلی بهائیت را ترویج مبانی انحرافی بهائیت بین نوجوانان و جوانان و محله های فقیر‌نشین دانست و گفت: عمده فعالیت فرقه بهائیت به صورت چراغ خاموش و محفلی است‌.

این استاد حوزه در ادامه به بررسی فرقه شیطان پرستی پیشینه و زمینه های فعالیت این فرقه ضاله پرداخت و گفت: شیطان‌پرستی حرکتی است که از ۱۹۶۰ توسط آنتوان لاوی، عکاس سازمان جاسوسی آمریکا آغاز شده است.

حجت الاسلام تراشیون از فعالیت ۱۵۰ فرقه شیطان پرستی در دنیا خبر داد و گفت: فرقه های شیطان پرستی در اصول بی خدایی، خود پرستی، وابسته به چپ ‌به عنوان جریان مقابل راه راست، استفاده عمیق از لذت جنسی و جسمی در بالاترین حد، گناه برای جلب نظر شیطان، قتل و تجاوز جنسی مشترک هستند.

وی اذعان داشت: فرقه های شیطان پرستی در مرحله نخست با نمادسازی از طریق نوع پوشش و زیور آلات مورد استفاده در پی عادی‌سازی نمادها و بعدها ترویج محتوای اندیشه های انحرافی هستند.

این کارشناس فرق و مذاهب اضافه کرد: ستاره پنج پر یا پنتاگرام، ستاره شش پر، عدد ۶۶۶، صلیب وارونه، صلیب شکسته، تبر وارونه، مدهای موی آشفته برخی از نمادهای فرقه های شیطان پرستی هستند که در کشور ما هم دیده می شوند.

این استاد حوزه با بیان این‌که بسیاری از جریانات انحرافی در کشور در دوران اصلاحات کلید خورد، اظهار کرد: در دولت قبل وزارت ارشاد۶۰۰ کتاب شیطان پرستی مجوز نشر داده شد.

حجت الاسلام تراشیون در آخرین بخش از سخنان خود به فعالیت کلیساهای خانگی در کشور اشاره کرد و گفت: مسیحیان تبشیری که تبلیغ مسیحیت را دنبال می کنند به لحاظ منع قانونی تبلیغ در قانون اساسی، به ترویج کلیساهای خانگی روی آورده اند.

وی، علت اصلی جذب افراد به کلیساهای خانگی را ضعف بنیه اعتقادی خواند و خاطرنشان کرد: تعداد کسانی که در کلیساهای خانگی مسیحی می شوند زیاد نیست اما برای یک فعال فرهنگی، انحراف اعتقاد یک نفر در جامعه اسلامی بسیار سنگین است.

این استاد حوزه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی، تصریح کرد: ملاک موفقیت سنجی فعالان فرنگی بقاع متبرکه باید تعداد جذب جوانان و اجرای برنامه های اعتقادی باشد.

وی، توجه بیشتر فعالان فرهنگی بقاع متبرکه به جنبه نرم افزاری و قدرت تولید معنویت و فرهنگ بقاع متبرکه را خواستار شد و گفت: چهره های شاخص فرهنگی، علمای دین و نرم افزار به کارگرفته شده برای تبلیغ دین و فرهنگ در بقاع متبرکه می توانند مردم را دیندار و دیندارتر کنند.

حجت الاسلام تراشیون همچنین نسبت به خطر رواج استفاده از برنامه های ماهواره ای هشدار داد و گفت: در سال ۸۹ و پس از جریان فتنه، در ظرف کمتر از ۹ ماه، ۱۳ شبکه ماهواره ای فارسی زبان برای هجوم به اعتقادات و فرهنگ مردم ایران راه اندازی شده است.

این کارشناس فرق و مذاهب با بیان این‌که برنامه‌های ماهواره‌ای، زنان جامعه را هدف گرفته اند، گفت: از بین شبکه های ماهواره ای قابل دریافت در ایران، ۳۸۰ شبکه پخش کننده موسیقی مبتذل، ۲۷۳ شبکه پخش کننده فیلم های غیر اخلاقی، ۷۴ شبکه تبلیغ کننده محصولات آرایشی و بهداشتی، و ۲۷۳ شبکه تبلیغ کننده ادیان ساختگی شناسایی شده اند.

حجت الاسلام تراشیون، هویت را یکی از نیازهای اساسی جوانان و نوجوانان برشمرد و گفت: اگر این هویت را فعالان فرهنگی و دینی کشور برای جوانان تامین نکنند فرقه های انحرافی به آنان عرضه می کنند.

منبع : یوم الفرج


نویسنده : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
تاریخ :جمعه 9 دی 1390
نظرات
 
درباره ما
سلام
به وبلاگ من خوش آمدید
امید وارم از مطالب وبلاگ استفاده ی کافی ببرید
( نظر یادتون نره )
azerakhshekarbla@yahoo.com
مدیر وب سایت : حاج سید محمد حسین سید اخلاقی
صفحات
برچسب ها
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب